Photos from Stavebná fakulta STU v Bratislave’s post

85 ROKOV SvF STU
🟠 V druhej polovici 50. rokov 20. storočia sa začal klásť dôraz na vedecko-výskumnú činnosť pedagógov s cieľom zvýšiť ☝️celkovú technickú úroveň národného hospodárstva.

Začínajú sa budovať výskumné laboratóriá. V rokoch 1956 – 1957 ich vzniklo na SVŠT celkom osem. Z toho 3️⃣ na našej fakulte:
➡️ Laboratórium fotogrametrie
➡️ Cestné vedecko-výskumné laboratórium
➡️ Astronomicko-geodetické observatórium

🟠 V 60. rokoch bol v Bratislave v mestskej časti Trnávka vybudovaný komplex vedecko-výskumných laboratórií. Nachádza sa tu napríklad laboratórium nosných konštrukcií s ťažkými hydraulickými systémami 💪, kde možno testovať prvky dlhé až 20 metrov a stĺpy vysoké až 4 metre. Tiež laboratórium aerodynamiky budov 🏢 s unikátnym aerodynamickým tunelom.

🟠 Priamo v budove fakulty je v súčasnosti zriadených mnoho ďalších laboratórií pre výučbu aj vedecko-výskumnú činnosť, napríklad laboratórium stavebných materiálov, laboratórium na skúšanie stavebných konštrukcií s 💦dažďovou, ⛅️klimatickou či 📣 akustickou komorou, hydrotechnické laboratórium, laboratórium geoinformatiky a ďalšie laboratóriá a zariadenia na špecializované merania a skúšky.

Autor správy, foto a správu publikoval Stavebná fakulta STU v Bratislave on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *