Photos from Slovenská agentúra životného prostredia – SAŽP’s post

HISTORICKÝ ÚSPECH PRE SLOVENSKÝ VIDIEK: Korňa a Čičmany získali strieborné ocenenie v Európskej cene obnovy dediny 2024. SRDEČNE GRATULUJEME!

Dve želiezka v ohni a rovno dve striebra! 🥈🥈
Korňa a Čičmany boli ocenené za výnimočný prístup v oblastiach ako sú udržateľný rozvoj, ochrana kultúrneho dedičstva a inovatívny prístup k miestnemu hospodárstvu.

Starostkám obcí zablahoželal aj Juraj Moravčík • SNS – ŽIVOT NS, generálny riaditeľ SAŽP:
💚Nesmierne sa teším z historického úspechu oboch našich úspešných samospráv a srdečne gratulujem paniam starostkám i občanom Korne a Čičmian a chcem ubezpečiť, že usilovne pracujeme na tom, aby sme v ďalšom ročníku ešte zvýšili motiváciu obcí zapojiť sa, stať sa Dedinou roka a nadviazať na tento úspech aj v ďalších rokoch.

💚Som veľmi hrdý na výnimočné Čičmany a pri mojej návšteve som videl odhodlanie a spolupatričnosť celej dedinky, preto som veril v ich úspech. Osobitne som pyšný na Korňu, pretože je veľkou motiváciou pre ďalšie obce. Korňa ukázala, že aj turisticky menej známe obce môžu uspieť v európskej súťaži. Stačí na to oduševnené vedenie obce, súdržnosť miestnej komunity a veľké srdcia obyvateľov dedinky. Korňa má čo ukázať návštevníkom a verím, že úspech v európskej konkurencii pomôže prílevu turistov a ďalšiemu rozvoju dedinky.

Autor správy a foto Slovenská agentúra životného prostredia – SAŽP on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *