Photos from Polícia Slovenskej republiky’s post

AKCIA MODRÁ 24: POLICAJTI SKONTROLOVALI STOVKY VLAKOV, ODHALILI 156 PRIESTUPKOV A VYPÁTRALI 4 OSOBY 🔵🚆

🚂 Policajný zbor sa opäť zapojil do akcie, ktorá sa konala v dňoch 13. – 19. novembra 2023. Európska asociácia železničných polícií RAILPOL organizuje už niekoľko rokov medzinárodnú preventívnu policajnú akciu s názvom „Modrá 24“.

👮‍♀️👮‍♂️🐕‍🦺 Do tejto policajnej akcie sa zapojilo viac ako 300 príslušníkov železničnej a poriadkovej polície. V teréne bolo aj 20 služobných psov špeciálne vycvičených na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok.

🔍 Počas akcie policajti skontrolovali 762 vlakov osobnej prepravy a vykonali viac ako 500 kontrol na železničných staniciach. Skontrolovali aj deväť úschovní batožín a 77 úschovných skriniek. Kontrolám podrobili aj 554 osôb. Policajti zistili, že 73 osôb porušovalo zákon, keďže prechádzali cez koľaje na miestach, kde je to zakázané.
Policajti riešili 156 rôznych priestupkov, vypátrali tri veci a štyri osoby a odhalili dva trestné činy.

🚫 Najčastejšími priestupkami, ktorých sa občania dopúšťali, boli priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky a prechádzanie cez koľaje na miestach, kde je to zakázané.

➡️ V rámci akcie bolo vykonaných 52 orientačných vyšetrení na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu u zamestnancov, ktorí majú vplyv na železničnú dopravu a 23 dychových skúšok u vodičov cestných motorových vozidiel. Všetky dychové skúšky boli negatívne.

📈 Hlavným cieľom policajnej akcie v členských krajinách RAILPOL-u v rámci Európy je zvyšovanie bezpečnosti v železničnej doprave prostredníctvom preventívneho pôsobenia a zisťovania protiprávneho konania cestujúcich, zamestnancov železničných spoločností a iných osôb vo vlakoch osobnej prepravy, v priestoroch železničných staníc a ich blízkom okolí, ako aj na železničných priecestiach.

💉 Špeciálne zameranie tejto policajnej akcie bolo preventívne pôsobenie a odhaľovanie protizákonnej činnosti páchanej na úseku nedovoleného prechovávania omamných a psychotropných látok.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *