Photos from Bratislava – Nové Mesto’s post

🧤V NOVOM MESTE UŽ PLATÍ POHOTOVOSTNÝ PLÁN ZIMNEJ ÚDRŽBY 🚜

✅ Od stredy 15. novembra začal platiť operačný plán zimnej údržby komunikácií v Novom Meste na nasledujúcu sezónu. Organizácia Eko-podnik VPS má zimnú údržbu v mestskej časti zabezpečovať do konca marca. Celkovo do jej správy v tejto sezóne patrí 54 kilometrov komunikácií. Do prác bude zapojených vyše 70 zamestnancov firmy, vrátane vodičov, dispečerov a ďalších.

ℹ Kto sa stará o zimnú údržbu?

Mestská časť Bratislava-Nové Mesto prostredníctvom EKO podnik VPS – Bratislava – Nové Mesto zimnej údržby komunikácií III. a IV. triedy, peších komunikácií, chodníkov a verejných priestranstiev.
🚚 Pre výkon zimnej údržby nasadzuje spoločnosť vyše 40 mechanizmov a 35 zamestnancov ručného čistenia.
🛷 Najviac mechanizmov bude v pohotovosti počas vrcholu zimnej sezóny od 1. decembra do konca januára. V prípade sneženia či mrznúceho dažďa nie je možné okamžite zabezpečiť zjazdnosť všetkých pozemných komunikácií v rovnakom čase. Operačný plán definuje 2 stupne určujúce prioritu priebehu prác údržby.

🔧 Čo má Eko-podnik VPS pripravené na zimu tento rok?

200 ton posypovej soli, 50 ton kamennej drvy, 6 ton zeolitu ktorý využijeme napríklad pri údržbe parkov
Vyše 70 pracovníkov na zimnú údržbu
25 kusov techniky na údržbu ciest v správe mestskej časti Nové Mesto
9 multikár na chodníky a cesty
dvojzmennú prevádzku a dispečing 24/7 pre efektívne rozdelenie rajónov

🚨 Na zimu sa ale mestská časť pripravuje celý rok. Počas roka čistíme odklopové žľaby a dažďové vpuste, opravujeme komunikácie III. a IV. triedy, pripravujeme Zimný operačný plán a zabezpečujeme aj dôležité detaily ako inertný posypový materiál.

#ZimnaUdrzba #zimnaudrzbaNoveMesto #BratislavaNoveMesto #novomestania #prelepsienovemesto #banovemesto #prekrajsienovemesto #bratislavanovemesto #bratislavacity #bratislavaregion

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – Nové Mesto on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *