VODIČ – NEVODIČ

VODIČ – NEVODIČ🤔

➡️Minulý víkend policajti diaľničného oddelenia KR PZ v Bratislave zastavili na Šípkovej ulici v Senci vodiča mopeda zn. Dogebos. Motocyklista na seba upozornil tým, že nemal na hlave riadne upevnenú ochrannú prilbu určenú pre motocyklistov a na mopede nemal pripevnenú tabuľku s evidenčným číslom. ➡️Počas kontroly bolo zistené, že moped – motocykel kategórie L1e-B, nebol schválený na prevádzku v cestnej premávke a vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia viesť motorové vozidlá žiadnej skupiny. Motocyklista bol podrobený dychovej skúške, ktorá dopadla s pozitívnym výsledkom. Nameraná hodnota bola 0,19mg/l alkoholu v dychu.
Vodičovi bola ďalšia jazda zakázaná a bude riešený v správnom konaní, kde mu môže byť uložená pokuta od 300 eur do 1 300 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu od 1 do 5 rokov.

☝Netreba zabúdať aj na to, že keď chcete viesť akékoľvek motorové vozidlo musíte byť držiteľom vodičského oprávnenia príslušnej skupiny.

☝Ďalej upozorňujeme vodičov, že alkohol v žiadnom prípade pri vedení vozidla nepatrí! Preto opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj k ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *