This content isn’t available right now

🚆 VÝSTAVBA PRESTUPNÉHO TERMINÁLU VO VRAKUNI 🚎

Koľajnice sú už namontované. Železničiari podbíjali trať.

Vlaky sa na trať medzi železničnými stanicami Bratislava – Nové Mesto a Podunajské Biskupice vrátia 10. decembra 2023.

🚗 AŽ TRI ŠTVRTINY ĽUDÍ CESTUJE AUTOM. CIEĽOM JE ZNÍŽIŤ TO NA POLOVICU

V Bratislavskom kraji tvorí individuálna automobilová doprava až 73 % z celkového objemu dopravy. Ak chceme motivovať ľudí presadnúť z áut do verejnej dopravy, je potrebné im ponúknuť alternatívu.

Odľahčovať preťažené cesty pomôžu prestupné terminály a záchytné parkoviská, ktoré sú dôležitou prioritou aj v Pláne udržateľnej mobility Bratislavského kraja. Jeden z takýchto terminálov sa aktuálne stavia vo Vrakuni.

🏗 TECHNICKÉ RIEŠENIE TERMINÁLU VO VRAKUNI

◾️ Zastávka Vrakuňa je jedným z tzv. terminálov integrovanej osobnej prepravy (TIOP). Nachádzať sa bude v tesnom susedstve súčasného obratiska autobusov a trolejbusov Čiližská na Dolných honoch, čím sa zabezpečí jednoduchý prestup medzi vlakmi a MHD.
◾️ Nástupná zastávka Čiližská pre autobusy a trolejbusy bude posunutá zo súčasnej polohy do novej polohy oproti súčasnému výstupišťu trolejbusov.
◾️ K obom koncom nástupišťa novej zastávky budú vybudované chodníky od Dvojkrížnej ulice.
◾️ Zastávka bude vybavená aj prístreškami pre bicykle.
◾️ Nová železničná zastávka Vrakuňa nahradí súčasnú provizórnu rovnomennú zastávku na jednokoľajnej železničnej trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno.

Stavbu zastrešujú Železnice Slovenskej republiky – ŽSR, zhotoviteľom je spoločnosť TSS GRADE, a.s. Výstavba celého terminálu by mala byť ukončená do leta 2024.

Video: Monika Kováčová, Michal Feik, TSS Grade
Hudba: High Tide (Hotham), Sweet (LiQWYD), Journey (Roa)

When this happens, it’s usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can see it or it’s been deleted. Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *