Staré Mesto má nový web!

Staré Mesto má nový web! 🥰 Celých 12 rokov sa odkladali informácie na webstránku Starého Mesta systémom ´toto tam dáme hlavne tak, aby to bolo vidno´. Pokiaľ ste web Starého Mesta navštívili nedávno, asi ste odpozorovali, že množstvom zaplavených informácií, tam už nebolo vidno vôbec nič.

💪 Preto sme si pred pár mesiacmi vyhrnuli rukávy a pustili sa do úlohy neľahkej – najmä pre samosprávy s tak rozsiahlou agendou a množstvom informácií. A bol najvyšší čas, starý web mestskej časti nespĺňal už niekoľko rokov základné očakávania. Dnešným dňom sme teda o ďalší krôčik bližšie k modernej a funkčnej samospráve. 😍

Po pracovitom preštudovaní si dát z využívania starého webu, sme dospeli k pár zásadným zmenám, ktoré nás na novom webe Starého Mesta naozaj tešia.

Prečo chodia ľudia na web Starého Mesta?
🦹‍♀️ Potrebujú niečo vybaviť! = Náš nový web je preto prehľadný a intuitívny.

Ako najčastejšie ľudia navštevujú webstránky v súčasnej dobe?
📲 Na mobile! = Je dobre prispôsobený aj na mobilné telefóny – táto možnosť nám na starom webe veľmi chýbala, nový web Starého Mesta funguje s telefónmi a ich formátom obrazoviek na výbornú.

Čo najčastejšie hľadajú na webstránkach?
🙋 Reagujeme na vaše najčastejšie otázky! = Je skutočne nápomocný – ušetríme vám tak čas, námahu a predídeme mnohým nedorozumeniam.

Ako rýchlo sa potrebujú dostať k informáciám?
🚀 Najlepšie ihneď! = Je rýchly – Google ohodnotil výkonnosť nového webu na 99 bodov zo 100, pre porovnanie – pôvodný web mestskej časti bol na úrovni 48 bodov.

Koľko klikov treba urobiť, aby našli informáciu, ktorú hľadajú?
✨ Čo najmenej! = Je jednoduchý a uprataný – Jasná a prehľadná štruktúra zabezpečí, že budete vždy vedieť, kde nájdete to, čo potrebujete.

Kto potrebuje prístup k informáciám na webe?
🇬🇧 Úplne všetci! = Je dostupný aj v anglickej, nemeckej či maďarskej verzii, každá jeho časť je preložiteľná prostredníctvom google translate do jazyku, ktorý potrebujete.

🤝 Tým myslíme naozaj všetci! = Je skutočne prístupný – napríklad vďaka kontrastnej možnosti zobrazenia pre slabozrakých. Samozrejmosťou je aj funkcia čítačky – prevodu textu na reč. Pri tvorbe webu sme sa riadili viacerými odporúčaniami (napr. WCAG, Blind Friendly Web) vrátane zákona č. 95/2019 Z. z. o informačných technológiách vo verejnej správe a predpismi v rozsahu podmienok smernice EÚ 2016/2012.

Pôvodný web tak, ako si ho pamätáte, prežil takmer 4 vedenia našej mestskej časti a od roku 2012 sa menil iba minimálne. Takže čas na zmenu už definitívne bol. ⏰

☝️ Pôvodný web bude niekoľko mesiacov dostupný resp. archivovaný prostredníctvom prelinku na novej webstránke, nemusíte sa teda báť, že by sa čokoľvek stratilo v nedohľadne.

V tejto chvíli sme už zvedaví, čo na nový web hovoríte! Ako sa vám páči? 🥹 www.staremesto.sk

Samozrejme, naša práca na webe nekončí jeho spustením. Vaše pripomienky, postrehy a nápady nám môžete posielať na e-mail podnety@staremesto.sk, ďakujeme. Veľká vďaka patrí aj kolegom z Moderné obce, ktorí s nami na novom webe usilovne pracovali a prinášali naozaj profesionálny prístup a podporu.

Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *