Španielsko, ako prvá krajina EÚ, zaviedla tohto roku kamerový dohľad na bitúnkoch. Všetky priestory, kde sa nachádzajú zvieratá,…

Španielsko, ako prvá krajina EÚ, zaviedla tohto roku kamerový dohľad na bitúnkoch. Všetky priestory, kde sa nachádzajú zvieratá, sú v krajine povinne monitorované. Po dlhoročnej investigatíve aktivistov, ktorí zaznamenali množstvo násilia a porušení životných podmienok zvierat na bitúnkoch, sa pridáva aj Česká republika!

V reportáži RTVS, môžete vidieť zábery z bitúnku v Hlohovci a to ako si jeden zo zamestnancov pomáhal pri vykladaní zvierat vidlami. Štátna veterinárna správa udelila po vzhliadnutí videa pokutu a povinnosť preškolenia…

Na bitúnky putujú prestárle a mladé zvieratá, zvieratá s hendikepom a bolestivými zraneniami, pre ktoré svojim majiteľom už neprinášajú finančný zisk. Bitie, kopance a nadávky, sú bežná prax aj u nás.

Je “trest” pre takéhoto zamestnanca dostatočný? Dočká sa povinných kamier aj SR Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ?

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda zvierat on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *