SHMÚ.sk – Meteo / Počasie / Hydrológia / Kvalita ovzdušia

❗️ Meteorologické výstrahy pre okres Bratislava ❗️

👉 Jav: Vietor
Stupeň: 2. stupeň
Trvanie javu: 27.3.2023 od 10:00 do 21:00
Výstraha: V okrese Bratislava sa OJEDINELE očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť okolo 16 m/s (60 km/h) alebo krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 23 – 26 m/s (85 – 95 km/h).

Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Vietor: 23 – 26 m/s

👉 Jav: Vietor
Stupeň: 1. stupeň
Trvanie javu: od 27.3.2023 21:00 do 28.3.2023 18:00
Výstraha: V okrese Bratislava sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť 12 až 14 m/s ( 45 až 50km/h) a/alebo krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h). V druhej polovici noci bude prechodne slabší vietor.

Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Vietor: 18 – 23 m/s

Pohyb pod drevinami môže byť pri aktuálnom počasí a výstrahách nebezpečný. Vzhľadom na poveternostné podmienky sa treba zdržiavať v bezpečných objektoch a zabezpečiť pred prípadnými škodami aj zvieratá či záhradný nábytok, autá by nemali parkovať pod stromami či stĺpmi, vodiči by mali jazdiť pomaly.

Aktualizované informácie nájdete na stránke

Slovenský hydrometeorologický ústav, hydrologické a meteorologické predpovede a výstrahy, analýzy počasia, história počasia, emisie, kvalita ovzdušia Autor správy, foto a správu publikoval MČ Vrakuňa – oficiálna stránka on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *