PODVODNÍCI OPÄŤ VYMÝŠĽAJÚ NOVÉ SPÔSOBY AKO VÁS OBRAŤ O PENIAZE

PODVODNÍCI OPÄŤ VYMÝŠĽAJÚ NOVÉ SPÔSOBY AKO VÁS OBRAŤ O PENIAZE
NEDAJTE SA NACHYTAŤ‼

➡Policajti Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave upozorňujú verejnosť na novú formu podvodov, s ktorými sa v uplynulých dňoch stretli na území Bratislavského kraja.
➡Podvodník, vydávajúci sa na sociálnej sieti za kamarátku poškodenej ženy, pod jej autentickým menom a priezviskom, ju kontaktoval prostredníctvom súkromnej správy. Oznámil jej, že údajne mala vyhrať sumu 900€ prostredníctvom telefónneho operátora. Háčik bol ale v tom, že pokiaľ by chcela výhru vyplatiť, musela by najprv uhradiť požadovanú sumu a to 277,96€, ktorá by jej bola stiahnutá prostredníctvom platobnej karty. Uvedená do omylu a mysliac si, že celý postup ohľadom výhry má riešiť jej známa, ktorú reálne pozná, mala poškodená poskytnúť cez mobilnú aplikáciu informácie o svojej platobnej karte. Po krátkej chvíli jej mala prísť správa z banky, kde má vedený účet, že jej karta mala byť zablokovaná. Následne na to mala kontaktovať reálnu známu, tá jej však oznámila, že žiadne správy tohto typu jej neposielala a nemá vedomosť o nijakej výhre. V dôsledku týchto informácií mala poškodená žena kontaktovať pobočku banky, kde jej na osobnom stretnutí mali oznámiť, že jej z účtu odišlo 277,96€.

‼Za žiadnych okolností neposkytujte žiadne údaje z platobnej karty ako: ČÍSLO KARTY, ÚDAJ O PLATNOSTI KARTY, CVV, alebo prístupové heslá do INTERNETBANKINGU
‼Ak vás kontaktuje spoločnosť, fyzická osoba, ktorú nepoznáte, prípadne poznáte ale nemáte z toho dobrý pocit, máte pochybnosti PÝTAJTE SA, VOLAJTE ZNÁMYM A PREDOVŠETKÝM VOLAJTE NA ČÍSLO 158, nakoľko sa môže jednať o PODVOD!

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *