Photos from Žilinský Samosprávny Kraj’s post

🚴‍♂️🚴‍♂️TIP NA VÍKENDOVÝ CYKLOTRIP: CEZ STARHRAD AŽ NA CHATU POD SUCHÝM 🏰🏔

ak ste už navštívili hrad Strečno nemôžete si nechať ujsť aj návštevu Starhradu. Patrí medzi najstaršie hrady na Považí a od roku 2017 je zapísaná v zozname národných kultúrnych pamiatok. Zaujímavosťou je, že nemecký režisér Friedrich Wilhelm zachytil tento unikát vo filme Upír Nosferatu. Z Vážskej cyklomagistrály, ktorá sa končí v obci Strečno prejdete na druhý breh a napojíte sa na zelenú cykloturistickú trasu č. 5442, ktorá vás zo začiatku povedie okolo rieky Váh a neskôr po lesných cestičkách priamo k hradu. Ak ste cyklistickí nadšenci môžete sa ďalej vybrať na Chatu pod Suchým. Zídete dolu z hradu a napojíte sa naspäť na cykloturistickú značku, ktorá vás dovedie cez stúpania až na chatu. Čerstvý vzduch príjemné prostredie a krásne výhľady dopĺňa bohatá československá kuchyňa. Chata poskytuje tiež celoročné ubytovanie. Výlet odporúčame skúseným cyklistom.

🚌 Mech už sa vydáte kamkoľvek, v žilinskom regióne môžete počas vašich potuliek využiť aj naše cyklobusy: https://bit.ly/3cLmTne

📲Tipy na cyklovýlety v našom kraji nájdete aj v aplikácii North Slovakia:
https://www.northslovakia.com/
#zsk #zilinskykraj

Autor správy, foto a správu publikoval Žilinský Samosprávny Kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *