Photos from Staré Mesto – srdce Bratislavy’s post

🎨 Kto ilustroval toto číslo Staromestských novín? 🗞️ Na titulnú stranu júnovo-júlového čísla sa redakcia rozhodla uverejniť kresbu jedenásťročnej Evky Leškovej, víťazky súťaže zo 6. B Základnej školy Dubová.

💬 „Mesto som chcela znázorniť farebné a na obrázok som nakreslila všetko čo mám rada. Fascinuje ma plavba loďou, ale aj mestská pláž. Električka je v mojom obrázku jedným z kľúčových prvkov – nechcem aby v centre bolo veľa áut, je super, keď ľudia využívajú mestskú hromadnú dopravu,” hovorí o svojom obrázku Evka Lešková.

✍️ Redakcia Staromestských novín vyhlásila súťaž pre mladé výtvarné talenty. Počas uplynulého mesiaca nám na miestny úrad prišlo viac ako 150 obrázkov detí zo všetkých staromestských základných škôl.

👨‍🎨 Témou výtvarnej súťaže, do ktorej sa mohli zapojiť všetky deti vo veku od 7 do 13 rokov, bolo Leto v Meste. Deti ju stvárnili naozaj veľmi komplexne – na obrázkoch sa často objavovali architektonické ikony mesta, malí umelci však zachytávali aj bežný život a dianie v uliciach počas najteplejšieho obdobia roka.

🏆 Výber nebol vôbec ľahký, množstvo naozaj vydarených kresieb porotu presvedčilo, aby z pôvodne plánovaných piatich ocenení udelila až osem. Dokonca pridala aj jednu špeciálnu.

Trojčlenná porota – členovia redakcie, hodnotili nápad, teda spracovanie témy, techniku kresby, ako aj celkový dojem.

🏫 Základná škola Dubová má viacej ocenených prác. Deti vedie pani učiteľka výtvarnej výchovy Zuzana Brliťová. „Najskôr sme sa s deťmi o téme porozprávali, pozreli si rôzne fotografie či ilustrácie o Starom Meste, pamiatkach, sochách. Rozoberali sme aj čo všetko by sa mohlo v lete v Bratislave diať. Vyskladali sme si koncept a možné kompozície, no aj sme fantazírovali – vymyslené prvky sme zasadili do fiktívnej letnej Bratislavy ako takom letnom sne. Ukázali sme si aj rôzne ilustračné techniky. Konkrétne Evka išla po reálnej letnej atmosfére v Bratislave, čo všetko sa môže odohrať, zivot na Dunaji, bicykle, zmrzlina, koncerty, pikniky, z toho vyberala do svojej ilustrácie, ktorú realizovala kombinovanou technikou. Nakoniec sme chceli prekvapiť a nenápadne sme do obrázku prepašovali bratislavskú Lochneskou príšeru, ktorá pláva v Dunaji,” opisuje proces tvorby Zuzana Brliťová.

Celé číslo Staromestských novín nájdete tu: https://shorturl.at/pqBP4

Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *