Photos from Stará tržnica’s post

🌟Pridajte sa k nám a ponorte sa do sveta súčasného umenia.

Už štvrté leto po sebe, bude priestor Starej tržnice počas leta venovaný umeniu.
Stará tržnica, Biela Noc a Slovenská sporiteľňa vás pozývajú na nový letný umelecký zážitok Umenie v tržnici / Bubliny Lousyho Aubera.

🫧Vnútro Starej Tržnice vyplnia tri monumentálne Bubliny. Bubliny, ako symboly spojenia, krehkosti, spolupráce, rozmanitosti. Bubliny, ktoré prinášajú dôležitý odkaz spolupatričnosti v dnešnej pohnutej spoločenskej atmosfére. Lousy Auber využil staré teplovzdušné balóny, ktoré dostali novú funkciu imerzívnej inštalácie vytvorenej pre túto príležitosť.

Slovenský fotograf a multimediálny umelec Lousy Auber je okrem svojej fotografickej tvorby známy práve monumentálnymi realizáciami vo verejnom priestore. Má za sebou viaceré inštalácie v rámci festivalu Biela noc a Grape, kde pracoval s efemérnymi dielami a témou recyklácie.

Okrem fyzickej inštalácie je tohtoročné Umenie v tržnici aj festivalom rôznych umeleckých a komunitných „bublín“. V rámci inštalácie sú pripravené koncerty, tanečné vystúpenia, diskusie, workshopy, joga a mnoho ďalšieho programu.

👉OTVÁRACIE HODINY:
NED – PIA:
28. 6. – 30.8. 2024
14:00 – 21:00
Okrem sobôt a 3.7. a 4.7
VSTUP VOĽNÝ!

📸 Martina Mlčúchová

Autor správy a foto Stará tržnica on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *