Photos from Sloboda zvierat’s post

MAMINY ŠTENIATOK Z INZERÁTOV…
Na Slovensku sú, až na niekoľko výnimiek, prakticky neumiestniteľné. To sú roky skúseností, kedy sa nám tieto psíky vracajú z adopcií, pretože sa nevedia dostatočne tešiť zo života, nemajú hygienické návyky, vyžadujú ďalšiu veterinárnu starostlivosť a sú finančne nákladné.

▪️PREČO JE TO TAK?
SUČKY Z MNOŽIARNÍ trpia vrodenými deformitami kĺbov, nádorovými ochoreniami, bolestivými chronickými zápalmi kože, očí, uší. Majú množstvo rezných rán po neodborných cisárskych rezoch a parazitárne ochorenia, ktoré vyžadujú veľmi intenzívnu liečbu.
Nepoznajú spolunažívanie s človekom, voľný pohyb, hru, ľudský dotyk a dokonca ani svetlo. Práve z tohto dôvodu bývajú ustráchané, apatické aj agresívne. STALI SA OBEŤOU BIZNISU množiarov, výkupcov a KUPUJÚCICH…

▪️Nedajte sa zlákať kúpou bezpapierového šteniatka či mačiatka z inzerátu. Zdravých krížencov čakajúcich na druhú šancu, sú v útulkoch stovky. Viac k téme, nájdete na našej stránke: https://slobodazvierat.sk/kampane/spolocenske-zvierata/stop-mnozitelom/.

Za foto, ďakujeme: Dado Dugovič

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda zvierat on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *