Photos from Sloboda zvierat’s post

❗️Záchrana vychudnutej sučky, ktorá mala skobu pripevnenú priamo v krku. ❗️
Na Linku proti krutosti nám prišlo hlásenie: Chcem Vám nahlásiť rodinu v Bôrke, kde týrajú psa. Je uviazaný na malom lane, nedávajú mu piť, jesť. Celý deň a noc zavýja, plače. Prosím, pomôžte im.
Do Bôrky prišla naša inšpektorka Erika Knězská, ktorá zistila, že situácia je vážna. Napísala takúto správu: „Chúďa privazané o stlp sediac na holej zemi. Samozrejme vychudnutá na kosť. Pri poznámke, že mohli by ju lepšie kŕmiť, domáci začali pobehovať s nejakými drobnými granulkami v malom sáčku. Zrejme ukážkový sáčok na dôkaz že jej majú čo dať jesť. Za veľkého hurónského smiechu som majiteľku donútila doniesť sučke vodu. Pila ako o závod. A s hrôzou som zistila, že táto fenočka bola pripevnená karabínou priamo do kože pod krkom. Reťaz potom skrátili, keď zistili čo urobili.“
So sučkou išla pani Kňezská hneď na veterinu, kde skobu operačne odstránili a ranu ošetrili. Naša inšpektorka fenočku dočasne prichýlila, na budúci týždeň už bude schopná pricestovať do Bratislavy do útulku. Zatiaľ jej prospieva pravidelná kvalitná strava a možnosť pobehať si.
❌Na vinníkov podávame trestné oznámenie.

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda zvierat on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *