Photos from Polícia SR – Bratislavský kraj’s post

NA PRIECHODE ZRAZIL CHODCA A Z MIESTA UŠIEL
POHLO SA V ŇOM VŚAK SVEDOMIE A NA MIESTO SA VRÁTIL

🚔Hliadka bratislavských dopravných policajtov bola včera (28.11.2022) vyslaná krátko pred 08.00h na Farského ulicu do mestskej časti Petržalka, kde došlo k vážnej dopravnej nehode. Na riadne vyznačenom priechode pre chodcov došlo k zrážke vodiča osobného motorového vozidla s 57-ročným chodcom, pričom bezprostredne po zrážke vodič na mieste nezastavil, zranenému chodcovi neposkytol pomoc a z miesta odišiel.
🚔Na mieste boli zistení viacerí svedkovia tejto nehody, ktorí policajtom popísali priebeh nehody ako aj typ a EČV ktoré z miesta odišlo. Počas dokumentovania nehody sa na miesto však v sprievode inej hliadky dopravných policajtov dostavil aj vodič spolu s vozidlom, s ktorým z miesta po zrážke odišlo. Vodič sa po zrážke sám telefonicky nahlásil na linke 158, počkal na príchod hliadky dopravných policajtov a následne sa dostavili na miesto nehody. Vodič bol podrobený dychovej skúške ktorá skončila s negatívnym výsledkom.
🚔Chodec bol privolanou záchrannou službou prevezený k ošetreniu do nemocnice, kde bolo stanovené že zrážkou utrpel viaceré ťažké zranenia.
🚔Vodičov motorového vozidla zn. AUDI porušil viacero ustanovení zákona o cestnej premávke a nakoľko si rovnako nesplnil povinnosti účastníka cestnej premávky, na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz.
🚔Vyšetrovanie presných príčin ako aj okolností tejto dopravnej nehody, ako aj vyvodením trestno právnej zodpovednosti voči konkrétnej osobe sa zaoberajú policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave.

❗V súvislosti s týmto prípadom pripomíname povinnosti účastníka dopravnej nehody:
Vodič, ktorý sa zúčastnil na dopravnej nehode, je povinný bezodkladne zastaviť vozidlo a zdržať sa požitia alkoholu alebo inej návykovej látky po nehode v čase, keď by to bolo na ujmu zistenia, či pred jazdou alebo počas jazdy požil alkohol alebo inú návykovú látku.

Účastník dopravnej nehody (každá osoba, ktorá sa priamo aktívne alebo pasívne zúčastnila na dopravnej nehode, teda často krát i svedok – okolo idúce vozidlo, či chodec) je pod hrozbou sankcie povinný:
👉 ohlásiť dopravnú nehodu policajtovi,
👉 poskytnúť podľa svojich schopností a možností zranenej osobe prvú pomoc a bezodkladne privolať záchrannú zdravotnú službu,
👉 urobiť potrebné opatrenia na záchranu osoby alebo majetku ohrozeného dopravnou nehodou,
👉 zotrvať na mieste dopravnej nehody až do príchodu policajta alebo sa na toto miesto bezodkladne vrátiť po poskytnutí alebo privolaní pomoci, alebo po ohlásení dopravnej nehody,
👉 zdržať sa konania, ktoré by bolo na ujmu vyšetrenia dopravnej nehody, najmä premiestnenia vozidiel,
👉 urobiť vhodné opatrenia, aby nebola ohrozená bezpečnosť cestnej premávky na mieste dopravnej nehody,
👉 umožniť obnovenie cestnej premávky, najmä premávky vozidiel pravidelnej verejnej dopravy osôb,
👉 preukázať svoju totožnosť na požiadanie iného účastníka dopravnej nehody,
👉 bezodkladne upovedomiť osobu, ktorá nie je účastníkom dopravnej nehody, o hmotnej škode, ktorá jej bola spôsobená dopravnou nehodou, a oznámiť jej svoje osobné údaje; ak to nie je možné, upovedomenie a oznámenie zabezpečí prostredníctvom Policajného zboru.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *