Photos from Polícia SR – Bratislavský kraj’s post

❗️ PODVODNÍCI STÁLE ZARÁBAJÚ NA SENIOROCH ❗️
TÍ STÁLE VERIA, ŽE ICH PENIAZE SÚ VO VÄČŠOM BEZPEČÍ V KRÍKOCH AKO V BANKE ČI DOMA 💸💸

🔴 📞 ZLOŽTE HOVOR a VOLAJTE NA POLÍCIU keď Vám zavolá policajt, zamestnanec kriminálnej agentúry, lekár, advokát, ktorý Vás straší, že Vaše peniaze a život sú v ohrození.

🔴ℹ️ OVERUJTE SI INFORMÁCIE, aby ste neskončili ako seniorky, ktoré v uplynulých dňoch kontaktovala falošná pracovníčka kriminálnej agentúry.

🔴⚠V DLHOM TELEFONÁTE ich vystrašila informáciou, že na základe poznatkov polícia zadržala skupinu páchateľov, u ktorej našli papier s ich menami a adresami. Preto sa ich rozhodli kontaktovať a upozorniť, že ich cennosti sú ohrozené.

🔴📩 ABY ŠPERKY A PENIAZE, KTORÉ MAJÚ DOMA DALI DO OBÁLKY. Znel pokyn pracovníčky kriminálnej agentúry v telefóne.

🔴🌳 NA NEZMYSELNÉ MIESTA zaniesli obe seniorky svoje cennosti.
➡️ Prvá seniorka položila tašku s 12 500 € a šperkami medzi kontajnery na jednej z ulíc v Ružinove.
➡️ Ďalšia seniorka podľa inštrukcií podvodníkov položila za múrik na Ivanskej ceste tašku s finančnou hotovosťou 11 500 €, šperkami, dokladmi a kľúčmi od vozidla. Následne sa presunula do banky, kde vybrala 10 000 €, ktoré dala do kríkov neďaleko letiska M. R. Štefánika.

👵 Obe seniorky čakali na vrátenie ich cenností a finančných prostriedkov. Toho sa však nedočkali. Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II realizujú vyšetrovanie vo veci zločinu podvodu.

❗️❗️ V tejto súvislosti Vás žiadame O INFORMOVANIE SVOJICH STARŠÍCH PRÍBUZNÝCH o častých praktikách podvodníkov. Vo veľkej miere práve včasná informovanosť dokáže zachrániť seniorom ich ťažko ušetrené úspory.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *