Photos from Polícia Slovenskej republiky’s post

STOP DOVOZU ODPADU NA SLOVENSKO: POLÍCIA SO SLOVENSKOU INŠPEKCIOU ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA ODŠTARTOVALI SPOLOČNÉ KONTROLY✅

👮Policajti zo žilinského oddelenia enviropolície v spolupráci so slovenskou inšpekciou životného prostredia a pracovníkmi z Inšpektorátu práce Žilina, vykonali preventívno-bezpečnostnú akciu.

🚧Tá sa konala na štátnych hraniciach s Poľskou republikou a Českou republikou. Tím expertov sa zameral na odhalenie nelegálnej cezhraničnej prepravy odpadov.

➡Policajti počas akcie zastavili 69 nákladných vozidiel. Skontrolovali doklady potrebné na cezhraničnú prepravu a aj samotný náklad. Celkovo boli zistené tri priestupky, ako boli napríklad nesprávne a neúplne vypísané doklady či deklarovaná iná kategória odpadov. Riešenie všetkých troch protiprávnych deliktov si zobrali na starosť pracovníci slovenskej inšpekcie životného prostredia.

➡Enviropolícia a pracovníci slovenskej inšpekcie životného prostredia budú pokračovať v spoločnom úsilí eliminovať protiprávny dovoz odpadov na územie Slovenskej republiky. Spoločné kontroly na hraniciach sú pritom len jedným z opatrení na ochranu životného prostredia a ekonomických záujmov občanov Slovenskej republiky.

⚠️Polícia upozorňuje občanov a aj podnikateľskú verejnosť, že nakladanie s odpadmi je prísne regulované, pričom v závislosti od rozsahu zisteného protiprávneho konania môže ísť aj o trestný čin s trestnou sadzbou až do výšky ôsmich rokov.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *