Photos from Mesto Nitra’s post

PRIPOMENULI SME SI 20 ROKOV NÁŠHO SUSEDA V ÚNII

🇸🇰 🇵🇱 Nitru 19. júna navštívil poľský veľvyslanec na Slovensku Maciej Ruczaj. Primátor mesta Marek Hattas ho privítal na pracovnom stretnutí.

🤝🏻 Diskutovali spolu o vzťahoch medzi Nitrou a poľskými mestami, ako aj o budúcich plánoch, ktoré môžu ďalej posilňovať väzby medzi Slovenskom a Poľskom.

✍🏻 Veľvyslanec vyzdvihol výrazný záujem poľských firiem o expanziu na slovenský trh a vyjadril očakávanie, že ekonomická spolupráca sa bude ďalej rozvíjať a prehlbovať aj do ďalších oblastí, pričom verí v intenzívnejší výsledok spolupráce práve v našom meste.

✨ Rozprávali sa tiež o vzťahoch s naším partnerským mestom Zielona Góra a bolo spomenutých niekoľko projektov, ktoré boli spustené so štyrmi poľskými mestami: Varšavou, Krakovom, Gdaňskom a Sopotom. Obaja páni zdôraznili dôležitosť cezhraničnej spolupráce susedných krajín.

🖼️ Okrem toho, poľský veľvyslanec a primátor otvorili výstavu k 20. výročiu vstupu Poľska do Európskej únie.

🗓 Výstava vznikla v spolupráci s Poľskou turistickou organizáciou (POT). Potrvá do 5. júla a pozrieť si ju môžete počas úradných hodín Mestského úradu v Nitre.

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Nitra on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *