Photos from Mesto Banská Bystrica’s post

ŠIESTACI SI VYSKÚŠALI PRÁCU MESTSKÝCH POSLANCOV

Školáci zo ZŠ Ďumbierska 17, BB intenzívne pracovali na návrhoch, ako zlepšiť fungovanie samosprávy v rôznych oblastiach. Žiaci šiesteho ročníka navrhovali vytvorenie ekologickej internetovej stránky, v rámci ktorej by boli obyvatelia mesta podporovaní k dobrovoľníckej činnosti a snahe mať krajšie a najmä čistejšie mesto.

Ďalej riešili modernizáciu športových ihrísk. Súčasne by chceli mať viac oddychových zón, kde by mohli čítať knihy. Ak by sa stali poslancami, uvítali by viac cukrární a kaviarní s interaktívnymi kútikmi.

Deti sú aj za skate parky vo viacerých častiach mesta, legálny priestor pre umelecké grafity a zriadenie priestoru pre majiteľov zvierat na ich trénovanie. Ako nám prezradili, už teraz sa tešia na cyklotrasy, ktoré mesto pripravuje.

Ďakujeme im za milú návštevu, a aj za zvedavé otázky. Ktovie, možno niektorá školáčka či školák raz zasadne do poslaneckých lavíc vo Veľkej sále mestského úradu. 😊

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *