Photos from Galéria mesta Bratislavy’s post

🟥 Galéria mesta Bratislavy sa v tomto roku po prvýkrát zapája do podujatia Dni architektúry a dizajnu a prezentuje akvizície vo svojich zbierkach, ktoré sú spojené s architektonickými dielami Vladimíra Dedečka.

📆 Výstavu Starosť a starostlivosť. Architektúry V. Dedečka v Ateliéri na prízemí Mirbachovho paláca môžete vidieť od 30. 5. – 4. 6. 2023.

📆 Prednáška Zoji Droppovej v Átriu SNG, Umenie vo verejnom priestore, 30. 5. o 19.30.

ℹ️ Nedávne akvizície Galérie mesta Bratislavy sa týkajú architektonických súvislostí bratislavských ikonických budov, vzťahujúcich sa k architektúram Vladimíra Dedečka, či už k budove Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského, Národného archívu alebo Slovenskej národnej galérie. Nadväzujú na deklarovaný záujem inštitúcie Galérie mesta Bratislavy o výskum miestneho mestského priestoru, s cieľom zosúvsťažňovať jednotlivé zbierkové predmety do diskurzívnych celkov, ktoré by vypovedali o sociálnej realite a urbanistickom rámci mesta Bratislavy. Dopĺňajú zbierku GMB rozšírených médií, resp. priestorovej inštalácie a iných médií od 60. rokov po súčasnosť.

🤝 spolupráca DAAD

Autor správy, foto a správu publikoval Galéria mesta Bratislavy on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *