Photos from Dúbravka – mestská časť Bratislavy’s post

‼VALENTÍNSKA EDÍCIA 13. ROČNÍKA ČSOB ZIMNEJ SÉRIE 🏃‍♀️🏃 ‼

🔸Na tvári riaditeľa bežeckej ČSOB zimnej série 2023/2024 Jozefa Pukaloviča sa objavil v sobotu 10. februára predpoludním radostný úsmev. Nečudo: III. diel, valentínska edícia 13. ročníka populárneho seriálu v bratislavskej v Dúbravke, vyšla po všetkých stránkach nad očakávania. Prihlásilo sa na ňu rekordných 1465 ľudí (doterajší rekord bol 1428), na štart sa napokon postavilo tiež rekordných 1228 bežkýň, bežcov a detí do 15 rokov, k tomu krásne jarné počasie s teplotou okolo 15°C a vynikajúca atmosféra. Štartovanie súťažiacich symbolickým výstrelom mal pod palcom už tradične starosta Dúbravky Martin Zaťovič s manželkou a mestskou poslankyňou Zdenkou Zaťovičovou.

🔸Súťaž žien na 10 km vyhrala bývalá slovenská šampiónka v polmaratóne (2021) a druhá v maratóne na ČSOB BAM 2022 Nikola Čorbová z BMSC Bratislava. Jediná na náročnej dvojokruhovej trati s „krutým“ stúpaním (bežci absolvovali dvakrát výbeh v Líščom údolí za Iuventou nazývaný aj Heartbreak Hill – na 450 metroch prevýšenie až 41 m) pokorila 40-minútovú hranicu (39:47). Druhá dobehla Lívia Mihoková (40:43), tretia líderka priebežného poradia Anna Szekeresová z Maďarska (41:09).

🔸Na 5 km triumfoval víťaz úvodnej, mikulášskej edície, Erik Machů z Česka za 16:47 min pred Lukášom Zámečníkom (17:31) a bývalým maratónskym majstrom SR Gabrielom Švajdom (17:50). „Prídem aj na marcový štvrtý diel, MDŽ edíciu, rád by som totiž vyhral celý seriál,“ priznal 25-ročný Erik Machů. V súťaži žien bola najlepšia Zuzana Gejdošová zo ŠKP Bratislava (18:36) pred Kristínou Špitkovou (19:57) a Ivanou Záškvarovou (20:36).

🔸Okrem klasických hlavných behov na 5 a 10 km boli súčasťou tretieho dielu ČSOB zimnej série 2023/2024 aj detské behy a na celom Slovensku sa súťažilo i virtuálne. ČSOB zimná séria už roky slúži v zimnom období ako príprava na najväčšie slovenské jarné bežecké podujatie, ČSOB Bratislava Marathon. V roku 2024 sa uskutoční 6. a 7. apríla. Aktuálne je v štartovej listine už 6500 pretekárov.

🔶 FAKTY Z VALENTÍNSKEJ EDÍCIE: 👍

■ 10 KM:

MUŽI: 1. Matija Palčič (Chor.) 34:31, 2. Jozef Pelikán (ŠKP Bratislava) 35:42, 3. Alexander Moravčík (behame.sk) 36:13.

ŽENY: 1. Nikola Čorbová (BMSC Bratislava) 39:47, 2. Lívia Mihoková (Multisport Triathlon Team) 40:43, 3.Anna Szekeresová (Maď.) 41:09

■ 5 KM:

MUŽI: 1. Erik Machů (ČR) 16:47, 2. Lukáš Zámečník (behame.sk) 17:31, 3. Gabriel Švajda (AC Nové Zámky) 17:50.

ŽENY: 1. Zuzana Gejdošová (ŠKP Bratislava) 18:36, 2. Kristína Špitková (Bratislava Runners) 19:57, 3. Ivana Záškvarová (ŠKP Bratislava) 20:36.

Autor správy, foto a správu publikoval Dúbravka – mestská časť Bratislavy on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.