Photos from Divadelný ústav’s post

📸 z inscenovaného čítania víťazných textov súťaže DRAMATICKY MLADÍ. V Štúdiu 12 ožila mozaika zo štyroch textov talentovaných autoriek:

1. miesto Salome Bočkayová s hrou Dobré dobrým, zlé zlým
2. miesto Tereza Zelinková s hrou Za oponou
3. miesto Jelena Jankovičová za hru Čarodejnica a Martina Lieskovská za hru Sterilizovaní v sladkokyslom náleve

🔹🔹🔹🔹🔹🔹

Pisateľka 💭 Všetkého je nedostatok. Bohatí sú tí, čo nestratili nádej. Sneh pochoval všetky zvyšky pripomienok leta spolu so všetkými nádejami, čo mladé duše pociťovali. Mráz na ich rukách bol príliš skutočný, aby mysleli na niečo iné. Vtáci prestali spievať nezmyselné piesne.

Jiří ▪️▪️▪️ Ja neviem… Stále sme sa rozprávali, ale vždy medzi nami bolo napätie ako tretia osoba. Dobre, ty by si to nazvala hádkou… Ale ja chcem, aby si vedela, že všetko je zrazu iné. Je to ako keby som zrazu, z celého života, z celého ružového detstva precitol do skutočnosti. Inak to neviem opísať. A ja neviem, či ešte mi ešte vôbec niekto rozumie, lebo ja určite nie.
Marie ▪️▪️▪️ Chápem ťa.
Jiří ▪️▪️▪️To nie je to isté.
Marie ▪️▪️▪️ Ja viem.

🔹🔹🔹🔹🔹🔹

Interpretácia: Peter Kadlečík, Katarína Macková, Adela Mojžišová
Réžia a dramaturgia: Veronika Malgot
Úryvok z textu autorky: Salome Bočkayová
Autor fotografií: Tibor Géci

🤝 Ďakujeme partnerom súťaže: Herecký inštitút, ktorý víťazke súťaže venoval ako hlavnú cenu účasť v Letnej škole herectva a tiež kníhkupectvu Martinus, ktoré ocenené autorky obdarovalo poukážkami na nákup kníh, taškami a záložkami.

#slovenskeumenie #slovenskedivadlo #zijemedivadlom #dejiny #umelci #noveknihy #casopis #kultúra #umenienaslovensku #divadlo #theatrelife #livingtheatre #slovak #slovakartist

Autor správy, foto a správu publikoval Divadelný ústav on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *