Photos from Bratislavský kraj’s post

🎨 KEĎ SA STRETNE TALENT SO ZDRAVOTNÝM ZNEVÝHODNENÍM, MÔŽU VZNIKNÚŤ NEVÍDANÉ UMELECKÉ DIELA

🖌 Umelci, ktorí čelia zdravotným znevýhodneniam, často prinášajú do svojich diel jedinečnú perspektívu a emócie. Ich tvorba môže inšpirovať a ukázať, že talent nepozná hranice.

👀 Na prízemí budovy Úradu Bratislavského samosprávneho kraja nájdete predajnú výstavu obrazov. Autormi diel sú talentovaní ľudia so zdravotným postihnutím, ktorým sa poskytuje sociálna služba v župných zariadeniach sociálnych služieb. Obdivujme ich schopnosť pretvoriť výzvy na nádherné umelecké vyjadrenia.

🚀 Vystavené obrazy sú predajné. Kúpou tak možno podporiť samotného autora na rozvoj ďalšej jeho umeleckej tvorby. Vystavené diela si môžete pozrieť do 30. júna.

👉„Aj v zariadeniach sociálnych služieb sú umelecky nadaní klienti a dokážu veľké divy. Chceme poukázať na to, aké dôležité je vťahovať ľudí so zdravotným postihnutím do bežného života a nie ich vyčleňovať,“ vyjadril sa predseda BSK Juraj Droba.

❣️Tvorenie znamená pre klientov nielen aktívne trávenie voľného času, ale je pre nich aj terapiou. Výtvarné diela vznikli v rámci arteterapie, pracovných činností, voľnočasových činností, zo záujmu maľovať, kresliť. Niektorí klienti chceli práve formou výtvarného prejavu vyjadriť svoje pocity a túžby.

Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *