Photos from Bratislavský kraj’s post

🇪🇺 VOĽBY DO EURÓPSKEHO PARLAMENTU

V rámci blížiacich sa volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa na Slovensku uskutočnia 8. júna 2024, sme pre Vás pripravili sériu príspevkov o EÚ.

🏛️ Tento týždeň sme si pre Vás pripravili príspevok o INŠTITÚCIACH A ORGÁNOCH EÚ

❓Viete, čím sa jednotlivé inštitúcie zaoberajú, a aké úlohy zohrávajú v rozhodovacích procesoch EÚ? Aký je rozdiel medzi Európskou radou a Radou EÚ?

🇪🇺 Inštitucionálne usporiadanie Európskej únie je jedinečné. Po celej EÚ je rozmiestnených sedem európskych inštitúcií, sedem orgánov EÚ a vyše 30 decentralizovaných agentúr. Spolupracujú na zohľadňovaní spoločných záujmov EÚ a európskych občanov.

Všetky tieto organizácie majú osobitné úlohy – od tvorby práva a politík EÚ až po vykonávanie politík a prácu v rámci špecializovaných oblastí, ako sú napríklad zdravie, lieky, doprava a životné prostredie.

4️⃣ Administratívu EÚ riadia štyri hlavné inštitúcie s rozhodovacou právomocou. Tieto inštitúcie spoločne udávajú EÚ politické smerovanie a zohrávajú rôzne úlohy v procese tvorby práva:

👉 Európsky parlament (Brusel/Štrasburg/Luxemburg)
👉 Európska rada (Brusel)
👉 Rada Európskej únie (Brusel/Luxemburg)
👉 Európska komisia (Brusel/Luxemburg/zastúpenia naprieč EÚ)

Tak využi svoj hlas a choď voliť 🗳️!

#EurópskyParlament #Eurovoľby2024 #BSK #EUInMyRegion

Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *