Photos from Bratislavský kraj’s post

🎹 LEGENDÁRNY HUDOBNÍK JEAN MICHEL JARRE VYSTÚPIL V BRATISLAVE

Medzinárodný festival vedy, hudby a umenia STARMUS otvoril koncert legendárneho priekopníka elektronickej hudby Jeana-Michela Jarreho s názvom „Bridge from the Future.“ Jarre pre siedmy ročník prestížneho podujatia navrhol a zostavil futuristický otvárací koncert. Špeciálnym hosťom hudobno-vizuálnej šou bol BRIAN MAY, gitarista legendárnej skupiny Queen. Nechýbal ani Slovenský filharmonický orchester.

Otvárací koncert bol oslavou ľudskej vynaliezavosti a umeleckého prejavu. Jarre sa inšpiroval monumentálnym Mostom SNP s jeho ikonickým UFO, ktoré môže symbolizovať metaforický most medzi minulosťou a budúcnosťou.

„Z minulosti sa musíme poučiť a budúcnosti načúvať, byť vnímaví a pozorní k prichádzajúcim signálom. Prelomové objavy a riešenia vo všetkých oblastiach už tam niekde v budúcnosti existujú a čakajú na nás, aby sme ich našli,“ uviedol Jarre s tým, že úlohou vedcov, hudobníkov, umelcov a občanov je zapojiť sa do budovania mosta z budúcnosti.

📷 Foto: Michal Feik

Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *