Photos from Bratislavský kraj’s post

🏒 KAMPUS ŠPORTU A ZDRAVIA V PETRŽALKE

Príprava projektu ide do ďalšej fázy. Už kreslíme projekt a vŕtame!

„V posledných dňoch prebiehal na území areálu kampusu zdravia a športu inžiniersko-geologický prieskum. Z hľadiska prípravy ide o štandardnú aktivitu, ale z pohľadu projektu je to zásadný míľnik. Z koncepčno-architektonickej fázy posunuli do prípravy projektovej dokumentácie. Momentálne spracovávame dokumentáciu pre územné rozhodnutie budovy školy, multifunkčnej haly, internátu a samotného areálu,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

BSK plánuje v rámci mestskej časti Petržalka vybudovať modernú štvrť pre potreby vzdelávania a aplikovaného výskumu v oblasti zdravia a športu.

V spolupráci s našimi partnermi vybudujeme infraštruktúru, ktorá bude poskytovať domovské zázemie pre aplikovaný výskum zameraný na prevenciu verejného zdravia, stredoškolské vzdelávanie, hokejovú akadémiu ako aj priestor pre športové aktivity verejnosti. Projekt bude realizovaný v zmysle konceptu SMART škôl, ktorý bol spracovaný Bratislavským samosprávnym krajom.

Nový areál bude pozostávať z viacerých objektov, ktoré sa budú synergicky prepájať. Tvoriť ho bude budova školy vrátane diagnosticko-rehabilitačného centra, internát, hokejová hala, atletický štadión či multifunkčná hala.

👉 Podrobnosti sa dočítate na našom webe bratislavskykraj.sk
📷 Foto: Monika Kováčová / BSK

Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *