Photos from Bratislavská arcidiecéza’s post

☀️SVÄTÁ OMŠA ZA CHORÝCH A ZDRAVOTNÍKOV

Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský dnes na svätej omši ďakoval za všetkých, ktorí sa podieľajú na starostlivosti o chorých. Ako povedal v homílii na svätej omši v rehoľnom Kostole sv. Alžbety, ktorú celebroval pri príležitosti 32. Svetového dňa chorých, vďaka za ľudskosť a vďaka za tých, ktorý ľudský rozmer posilňujú rozmerom viery. Podľa neho Svetový deň vedie k zamysleniu, aby si chorí a tí čo sa o nich starajú, uvedomili zmysel znášania choroby a starostlivosti o chorých. “Každý potrebujeme ľudskú blízkosť. Osobitne keď prežívame krehkosť ľudskej existencie,” zdôraznil s tým, že ako prví uzdravujú tí, ktorí majú empatiu s chorým. “Nosíte si tento ideál v srdci a ste si vedomí, že ho nesmiete stratiť,” povedal tým, ktorí sa starajú o chorých.
Upozornil, že vzorom empatie je milosrdný Samaritán z Evanjelia. “Vcítenie do situácie zraneného ho vedie k tomu, aby zabezpečil pre neho starostlivosť. Je to veľký dar, mať medzi nami empatických ľudí,” konštatoval Mons. Zvolenský, ktorý svätú omšu obetoval za duchovnú silu pre chorých a tiež za tých, ktorí sa o nich starajú.

#abuba #bratislavskaarcidieceza

Zuzana Dolinková

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavská arcidiecéza on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *