Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

💥 Koniec erotického salónu v Sade Janka Kráľa, nech žije príjemné bistro pre všetkých!

Národná kultúrna pamiatka, najstarší verejný park, obľúbené zelené miesto pre rodiny s deťmi a uprostred čo? Erotický masážny salón. Tento prinajmenšom bizár sme zmenili a tak ako sme sľúbili, s prevádzkou tu začalo bistro, ktoré má okrem klasickej ponuky aj ponuku dostupnú pre všetkých. Rodiny s deťmi, seniori, cyklistky, milovníci kávy, či rôzne komunity si tu môžu oddýchnuť pri káve či pri fontáne. Je to priestor, aký si Sad Janka Kráľa a hlavne všetci, ktorí ho navštevujú, zaslúžia.

Priestoru sme vrátili pôvodnú funkciu, dôstojnosť a hlavne sme ho vrátili ľuďom. Komplexne sme obnovili modernistický exteriér, na ktorom v 80. rokoch pracoval aj architekt Ferdinand Konček – od pôvodnej presklenej fasády s výhľadom na park až po fontánu a v interiéri sme zmenili dispozície a odstránili sme aj všetky nánosy 90kovej rekonštrukcie. A v transparentnej súťaži sme vybrali kvalitného prevádzkovateľa.

Keďže ide o Sad Janka Kráľa, v rámci súťaže sme sa, samozrejme, nesústredili len na výšku nájmu. Kľúčovou pri rozhodovaní bola kvalita a to, aby si tu skutočne každý, či už sú to rodiny s deťmi, seniorky a seniori, jednoducho každý mohol dovoliť dať si niečo dobré. Preto tu nájdete okrem štandardnej ponuky aj cenovo zvýhodnené produkty s fixnými cenami, napríklad espresso za 1 € alebo bábovka za 2,50 €.

Keď v roku 1774 začali s budovaním Sadu Janka Kráľa, išlo o niečo výnimočné. Nielenže tvorili park, ktorý bol unikátny exotickými stromami (nevysadili tu len lipky, aj keď mohli a bolo by to jednoduchšie a lacnejšie), ale hlavne vytvorili vôbec prvý verejný park v Strednej Európe. Výnimočný priestor pre všetkých. Je našou zodpovednosťou v tejto myšlienke pokračovať. Preto uprostred Sadu Janka Kráľa nebude viac erotický salón, ale kvalitná gastroprevádzka pre všetkých.

Gratulujeme Metropolitný inštitút Bratislavy GRAU Ferdinand Bratislava Bratislavskej spoločnosti pre správu majetku a ďakujeme skutočne všetkým, ktorí sa na tejto kvalitnej zmene podieľali – od získania objektu, cez jeho obnovu, až po prípravu kávy. Nech vám priestor dobre slúži!

📸 Marek Velček

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *