NA DIAĽNICI D4 CÚVAL TOTO NIKDY NEROBTE!

NA DIAĽNICI D4 CÚVAL
TOTO NIKDY NEROBTE❗

➡Diaľniční policajti KDI KR PZ v Bratislave objasňujú okolnosti jazdy vodiča osobného motorového vozidla zn. Mazda, ktorý dňa 13.03.2023 v čase okolo 15:20 h jazdil po diaľnici D4 v smere od Rakúska do Bratislavy. V úseku diaľnice D4 17 kilometer sa z pravého pripájacieho pruhu preradil na vodorovné dopravné značenie (vyšrafovaný priestor) a následne začal cúvať asi 1 km, kde sa z pravej krajnice preradil opäť cez vodorovné dopravné značenie (vyšrafovaný priestor) do výjazdovej vetvy smerom na Most pri Bratislave a pokračoval v jazde.

➡Týmto nezodpovedným konaním porušil pravidlá cestnej premávky závažným spôsobom, ktorým sa dopustil priestupku, za ktorý mu hrozí pokuta od 60 eur do 300 eur a zákaz činnosti do dvoch rokov.

➡Odkaz na legislatívnu úpravu tejto problematiky:
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2009/8/20230102#paragraf-36.odsek-1

☝️Opätovne preto vyzývame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby jazdili bezpečne, dodržiavali dopravné predpisy a rešpektovali dopravné značenie. Je nevyhnutné správať sa v cestnej premávke disciplinovane, predvídavo a ohľaduplne.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *