ĎALŠIA NEPOZORNÁ CHODKYŇA RISKOVALA SVOJ ŽIVOT A VOŠLA DO JAZDNEJ DRÁHY ELEKTRIČKY ELEKTRIČKA MÁ VŽDY PREDNOSŤ!

ĎALŠIA NEPOZORNÁ CHODKYŇA RISKOVALA SVOJ ŽIVOT A VOŠLA DO JAZDNEJ DRÁHY ELEKTRIČKY
ELEKTRIČKA MÁ VŽDY PREDNOSŤ!

🚨 Policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo v priebehu včerajšieho dňa (05.12.2023) v blízkosti zastávky MHD ,,Súmračná“ na Ružinovskej ulici v Bratislave.

ℹ️ Podľa doposiaľ zistených informácií k zrážke električky a chodkyne došlo po tom čo chodkyňa zišla z chodníka, prešla mimo priechodu pre chodcov cez dvojprúdovú cestu na Ružinovskej ulici, následne cez trávnatý pás oddeľujúci vozovku od koľajiska smerom k zastávke Súmračná a vošla do koľajiska električiek, kde došlo k ich zrážke.

🚶‍♀️43-ročná chodkyňa v dôsledku nárazu utrpela zranenia, s ktorými bola prevezená do nemocnice.

👮 Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví.

⚠ Opäť zdôrazňujeme chodcom, že sú povinní dať električke prednosť aj na neriadených priechodoch pre chodcov. Je potrebné si uvedomiť, že električka v porovnaní s autami, pred ktorými majú prednosť, má výrazne dlhšiu brzdnú dráhu a vodič električky okrem brzdenia nemá inú možnosť, aby zrážke zabránil. Náhlym vstupom do jazdnej dráhy električky ohrozujú chodci svoj život, ale aj život a zdravie cestujúcich v električke, ktorí pri použití núdzovej brzdy vodičom električky môžu spadnúť a zraniť sa. Pri prechádzaní cez električkovú trať buďte nanajvýš pozorní a vždy sa poriadne presvedčte, či cez ňu môžete bezpečne prejsť.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *