🚗 ZAČÍNA VÝSTAVBA KRIŽOVATKY D1xD4. DIAĽNICA MEDZI BRATISLAVOU A TRIBLAVINOU BUDE ŠIRŠIA Národná diaľničná spoločnosť podpísala …

🚗 ZAČÍNA VÝSTAVBA KRIŽOVATKY D1xD4. DIAĽNICA MEDZI BRATISLAVOU A TRIBLAVINOU BUDE ŠIRŠIA
Národná diaľničná spoločnosť podpísala zmluvu s víťazom tendra na výstavbu rozšírenia D1 Bratislava – Triblavina vrátane križovatky D1D4. Poľská firma Budimex sa zaviazala postaviť 3,6-kilometrový úsek za približne tri roky.

Viac než tretinu celej stavby D1 Bratislava – Triblavina, rozšírenie budú tvoriť mosty, ich súhrnná dĺžka bude 1,35 km a celkovo ich bude 18. Súčasťou stavby je aj dôležité a potrebné prepojenie diaľnic D1 a D4. V súvislosti s výstavbou tejto križovatky sa najskôr zhotovia obchádzkové trasy. Následne dôjde k zdvihnutiu nivelety diaľnice D1.

Počas rekonštrukcie diaľnice D1 bude dočasne vedená doprava po obchádzkových trasách na vetvách križovatky D1xD4. Kľúčové pre odľahčenie dopravy sú vetvy z D4 na D1 (Jarovce – Trnava) a opačne z D1 na D4 (Trnava – Jarovce) a tieto budú sprístupnené motoristom skôr.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavský kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *