🙌 Dielne kreatívneho písania, dlhoročný projekt Divadelného ústavu, pokračuje aj v tomto školskom roku. Otvárame v Bratislave, v…

🙌 Dielne kreatívneho písania, dlhoročný projekt Divadelného ústavu, pokračuje aj v tomto školskom roku. Otvárame v Bratislave, v Žiline, v Banskej Bystrici a vo Zvolene.

„Tvorivé písanie je pre tých, čo majú chuť tvoriť a pohrať sa – s nudou, klišé, fádnosťou, slabosťami, nezáujmom. Venujeme sa rozvíjaniu pozornosti, rôznych podnetov a vnemov okolo nás, pracujeme so symbolmi, obrazmi, číslami, hrou slov a nevypovedaným v povedanom. Okrem písania rôznorodých slovných útvarov analyzujeme rôzne myšlienkové prúdy, témy ako demokracia, kultúra, jazyk, podvedomie, rečové akty, diskriminácia, médiá a pod. Spovedáme samých seba a svoje okolie. Cieľom tvorivého písania je formovanie vzťahu k písanému slovu, odhaľovanie vlastnej tvorivosti.“ ✍️ Iveta Škripková

💡 Dielne sa konajú pod lektorským vedením dramaturgičiek a dramaturga priamo v ich domovských divadlách. Mladí ľudia so záujmom o tvorivé (dramatické) písanie sa do dielní môžu prihlásiť na týchto adresách:

💬 Mário Drgoňa / mario.drgona@snd.sk / Činohra SND / 14 – 18 rokov

💬 Daniela Brezániová / brezaniova.daniela@gmail.com / Mestske.divadlo zilina / 12 – 18 rokov

💬 Iveta Škripková / riaditelka@bdnr.sk / Bábkové divadlo na Rázcestí/Puppet theatre at the Crossroads / 11 – 18 rokov

💬 Uršuľa Turčanová / ursula.turcanova@djgt.sk / DJGT Zvolen / 12 – 18 rokov

Prihlášky treba zaslať do 30. 9. 2023. Začíname v októbri!

Autor správy, foto a správu publikoval Divadelný ústav on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *