🌟Nová výstava „Jarmoky sveta“ od Štefana Kocku v Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, Hrad Modrý Kameň🌟

🌟Nová výstava „Jarmoky sveta“ od Štefana Kocku v Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, Hrad Modrý Kameň🌟
V barokovej sále kaštieľa Modrý Kameň môžete od 19. 6. 2024 do 30. 8. 2024 navštíviť výstavu reštaurátora a maliara, ktorá prezentuje jarmoky a trhy z rôznych kútov sveta.🎨🌍

📌Pozývame Vás na novú výstavu „Jarmoky sveta“ od Štefana Kocku!
V barokovej sále kaštieľa Modrý Kameň môžete od 19. 6. 2024 navštíviť výstavu reštaurátora a maliara, ktorá prezentuje jarmoky a trhy z rôznych kútov sveta.

🖌Mgr. art. Štefan Kocka je absolventom Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Venuje sa maľbe, ale aj reštaurovaniu, vďaka čomu sa počas svojej kariéry dostal do styku s mnohými zaujímavými historickými dielami. Medzi inými pracoval aj na reštaurovaní jednej z najväčších máp Viedne, ktorá pochádza z roku 1778. Za svoju prácu dostal aj mnoho vyznamenaní, medzi tie najnovšie patrí cena „Fra Angelico“, ktorú obdržal v roku 2021.

Štefan Kocka je však známy aj svojimi cestami po rôznych krajinách sveta, v ktorých nasáva miestnu kultúru a pretavuje ju do svojich obrazov. V tomto duchu sa nesie aj jeho nová výstava v našom kaštieli „Jarmoky sveta“. Autor v nej zachytil jedinečnú atmosféru svetových trhov, ktoré podliehajú dlhodobej miestnej tradícii🌍

Tešíme sa na Vašu návštevu! Autor správy, foto a správu publikoval Slovenské národné múzeum on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *