❤ V KOŠICIACH SA VČERA PODARILO ZACHRÁNIŤ ĽUDSKÝ ŽIVOT ☎️ Počas včerajšieho dopoludnia bolo na tiesňovej linke 158 aj 112 prija…

❤ V KOŠICIACH SA VČERA PODARILO ZACHRÁNIŤ ĽUDSKÝ ŽIVOT

☎️ Počas včerajšieho dopoludnia bolo na tiesňovej linke 158 aj 112 prijaté oznámenie, že v košickej mestskej časti Západ môže byť ohrozený život a zdravie osoby.

👉 Keďže reálne hrozilo, že osoba svoje slová naplní, bolo nevyhnutné konať rýchlo, no predovšetkým maximálne opatrne, aby nebol ohrozený nielen život osoby, ale ani zasahujúcich policajtov. Na zaistenie bezpečnosti ostatných obyvateľov obytného domu bol zastavený prívod plynu.

✅ Základom úspešného zvládnutia situácie bola primeraná a konštruktívna komunikácia s osobou, a to aj napriek jej vyhrážkam, že použije ostrý predmet alebo ohrozí ostatných obyvateľov bytového domu.

👮‍♂️👮 Po vhodne zvolenej taktike vyjednávania policajných vyjednávačov v súčinnosti s kolegami PMJ a vykonania služobného zákroku policajtmi špecializovaného útvaru, sa policajtom po takmer 5 hodinách podarilo vstúpiť do bytu a osobu spacifikovať, a potom odovzdať do rúk záchranných zložiek.

🙏 Vzhľadom na citlivosť prípadu podrobnejšie nebudeme informácie konkretizovať.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *