✍🏻 Deň európskych autoriek a autorov je nová iniciatíva Európskej komisie zameraná na motiváciu mladých ľudí viac čítať. ❗️Prv…

✍🏻 Deň európskych autoriek a autorov je nová iniciatíva Európskej komisie zameraná na motiváciu mladých ľudí viac čítať.

❗️Prvý Deň Európskych autoriek a autorov sa uskutoční dňa 27. marca 2023 a následne sa bude konať každý rok posledný pondelok v marci. Mariya Gabriel, európska komisárka pre inováciu, výskum, kultúru, vzdelávanie a mládež túto iniciatívu oficiálne spustí v Sofii spolu s Georgim Bardarovom, slávnym bulharským autorom a víťazom európskej ceny za literatúru za rok 2021.

👉 Cieľom tohto celoeurópskeho dňa je prepojiť knižný a vzdelávací sektor a pomôcť ľuďom v Európe objaviť jazykovú a kultúrnu rozmanitosť európskej literatúry. 📚 Literatúra je nástroj individuálneho posilnenia, ktorý môže žiakov a žiačky vyzbrojiť adekvátnym súborom zručností potrebným na to, aby sa zapájali do aktuálnych sociálnych a osobných výziev.

Pri tejto príležitosti sa Činohra SND rozhodla stredným školám ponúknuť na obmedzený čas záznam inscenácie Ruské denníky, divadelnej hry napísanej na základe rovnomenného diela švajčiarskej spisovateľky Ale Rachmanovovej. 🙃

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenské národné divadlo on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *