ŽUPAN DROBA: 77 POSLANCOV NÁRODNEJ RADY DNES PARALYZOVALO FINANCOVANIE SAMOSPRÁV Poslanci hlasovali v prospech novej úpravy daňo…

ŽUPAN DROBA: 77 POSLANCOV NÁRODNEJ RADY DNES PARALYZOVALO FINANCOVANIE SAMOSPRÁV
Poslanci hlasovali v prospech novej úpravy daňového bonusu. Ten sa priamo dotkne financovania samospráv a výrazne ovplyvní aj rozpočet Bratislavského kraja.

„Všetko už bolo povedané. Zástupcovia samospráv vysvetlili vláde aj Národnej rade, prečo je daňový bonus pre nás likvidačný. Pani prezidentka ho vetovala, poslanci dnes prelomili jej veto. Ako župan som frustrovaný, lebo budeme musieť stopnúť niekoľko vynikajúcich projektov. Odteraz budeme len údržbári. Ešte verím v malú šancu, že opäť zasiahne prezidentka a pozastaví jeho účinnosť, dá návrh na Ústavný súd. Lebo daňový bonus rodinám oveľa viac vezme, ako dá. A som pripravený to spolu s kolegami komukoľvek odborne, konkrétne, s prepočtami, bez emócií vysvetliť,“ uviedol tesne po zverejnení výsledkov hlasovania župan Juraj Droba.

Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.