ZAŽITE VÝNIMOČNÉ TANEČNÉ WORKSHOPY V KAMEL KLUBE! Do karloveského kultúrneho domu zavíta svetoznámy tanečník Archie Burnett 🤩 aj…

ZAŽITE VÝNIMOČNÉ TANEČNÉ WORKSHOPY V KAMEL KLUBE!
Do karloveského kultúrneho domu zavíta svetoznámy tanečník Archie Burnett 🤩 aj so svojím tanečným „bratom“ 🕺🕺 dídžejom Bravom Brahmsom Lafortunem. Prinesú výnimočné tanečné workshopy pôvodných tanečných disco štýlov house a neskôr funk party s legendami z New Yorku. 🎶 🎵 🔊 Workshopy sa uskutočnia v dňoch 12. – 13. augusta v Karloveskom centre kultúry na Molecovej 2 v Karlovej Vsi.
Jeden zo zakladateľov a propagátorov tanečného štýlu Vogue, Waacking a Hustle príde v exkluzívnom zastúpení Tanec Ulice do Bratislavy! Prinesie pôvodný pohľad na tento štýl. O tanečný štýl Hause sa postará jeho “brat” z Brooklynu – DJ, Bravo Brahms Lafortune. 🎤🎧🎹
Archie a Bravo, legendy, sú dnes vitálni šesťdesiatnici, ktorí boli pri zrode najslobodnejších tanečných štýlov. Zažili klubovú liberálnu disco éru v plnom prúde.
Waacking sa rozvíjal v disko komunite v New Yorku. Pohyby vychádzajú z napodobňovania filmov 40. rokov, najmä West Side Story. Medzi základné pohyby Waackingu patrí Waack (udieranie rukami), Halo (otočka so svätožiarou) a Punking (vyjadrenie emócií a drámy).
Vogue sa rozvinul neskôr, tento štýl je jednoduchší a pôvodný old school má tri základné prvky – vojenskú chôdzu, gestá, rezanie / bodanie / sekanie, napodobňovanie bojových umení a king-tut (presné polohovanie rúk v uhloch). Tanec je navrhnutý tak, aby vyzeral za každých okolností a z každého uhla dobre.
House, vznikol z pôvodných etno rytmov a transformoval sa do elektronickej hudby. Napriek tomu zostáva extrémne tanečný, pretože beat obsahuje hlboké korene funku a lámaných beatov.
Vstupenky: https://terapiatancom.sk/event/nyc-disco-legends/

Autor správy, foto a správu publikoval Karlova Ves on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.