Výstavba prestupného terminálu vo Vrakuni

🚆 VÝSTAVBA PRESTUPNÉHO TERMINÁLU VO VRAKUNI 🚎

Práce sú v plnom prúde. Starý koľajový zvršok je už kompletne odstránený. V súčasnosti prebieha výstavba nástupišťa, oporných múrov ako aj káblových chráničiek. Vlaky sa na trať medzi železničnými stanicami Bratislava – Nové Mesto a Podunajské Biskupice vrátia 9. decembra. Výstavba celého terminálu by mala byť ukončená do leta 2024.

◾️ Zastávka Vrakuňa je jedným z tzv. terminálov integrovanej osobnej prepravy (TIOP). Nachádzať sa bude v tesnom susedstve súčasného obratiska autobusov a trolejbusov Čiližská na Dolných honoch, čím sa zabezpečí jednoduchý prestup medzi vlakmi a MHD.

◾️ Nástupná zastávka Čiližská pre autobusy a trolejbusy bude posunutá zo súčasnej polohy do novej polohy oproti súčasnému výstupišťu trolejbusov.

◾️ K obom koncom nástupišťa novej zastávky budú vybudované chodníky od Dvojkrížnej ulice.

◾️ Zastávka bude vybavená aj prístreškami pre bicykle.

◾️ Nová železničná zastávka Vrakuňa nahradí súčasnú provizórnu rovnomennú zastávku na jednokoľajnej železničnej trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno.

Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *