Vláda dnes schválila prírodnú rezerváciu Vydrica 🦌🌳 Z celkovej výmery 483 hektárov sa prevažná časť nachádza v našich mestských …

Vláda dnes schválila prírodnú rezerváciu Vydrica 🦌🌳
Z celkovej výmery 483 hektárov sa prevažná časť nachádza v našich mestských lesoch, medzi lokalitami U Slivu – Spariská – Biely kríž – Malý Slavín. Vyhlásením rezervácie je zakázaná ťažba dreva, výstavba a poľovníctvo.

Mestské lesy majú územie Vydrice už roky zaradené v Zóne kľudu a teda ťažbu dreva sme tu nevykonávali. Chránené bude aj blízke okolie toku Vydrica smerom k Železnej studničke, pričom práve sem sa na prelome rokov vrátila vydra riečna, podľa ktorej je potok pomenovaný.

PR Vydrica je špecifická tým, že sa nachádza v mestskom lesoparku s vysokým pohybom návštevníkov a hustou sieťou značených chodníkov. S ohľadom na to je najvyšší stupeň ochrany prírody upravený nasledovne:
▶Zakázaná je ťažba dreva, výstavba, poľovníctvo
▶Ostáva voľný pohyb peších aj cyklistov
▶Povolené je opekanie aj zber hríbov
▶Malý Slavín aj Pánova lúka fungujú v doterajšom režime
▶Mestské lesy budú naďalej opravovať lesné cesty, kosiť lúky, odstraňovať nebezpečné stromy pri chodníkoch a udržiavať mobiliár

Autor správy, foto a správu publikoval Mestské lesy v Bratislave on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.