V Petržalke nemôžu kŕmiť zvieratá na ulici. Pobúrilo to pracovníkov Slobody zvierat

🐱 Zákaz kŕmenia mačiek či holubov trápi nie len Košičanov ale aj obyvateľov BA Petržalky. Aj keď sa mesto a mestská časť bránia, že zakazujú len znečisťovanie kŕmením a nie samotné kŕmenie, ☑️ podala Sloboda zvierat v oboch prípadoch podnet na okresnú prokuratúru na preskúmanie zákonnosti týchto všeobecných záväzných nariadení a veríme, že budú VZN zrušené. ☑️ Za pravdu nám dáva stanovisko ÚS SR, z ktorého vyplýva, že kŕmenie a prikrmovanie zvierat na verejnosti nemožno na Slovensku zakázať žiadnym právnym predpisom a kto tak urobí, porušuje zákon.
🐾 Krmiči, ktorí niekedy čelia doslova šikane okolia, pritom často suplujú štát a samosprávy, keďže mačkám zabezpečujú aj veterinárne ošetrenie a kastrácie. Viac v článku:
https://www.noviny.sk/slovensko/719391-v-petrzalke-nemozu-k-mit-zvierata-na-ulici-poburilo-to-pracovnikov-slobody-zvierat

BRATISLAVA – V bratislavskej Petržalke je zakázané znečisťovať verejné priestranstvo kŕmením zvierat. To pobúrilo pracovníkov Slobody zvierat, ktorí si naopak vážia snahu ľudí, ktorí sa o zvieratá starajú, liečia ich, či dokonca ich nosia na kastrácie. Obrátili sa preto na pro… Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda zvierat on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *