This content isn’t available right now

VZÁCNE SNEHUĽKY NA SNEHU

Mnohí pozorovatelia vtáctva teraz zameriavajú svoju pozornosť na vodu, pozorujú vzácne druhy kačíc, potáplice, potápky, avšak niekedy môžu prekvapiť pri odvrátení pohľadu od vody vtáčie druhy aj na susedných brehoch, poliach a lúkach. Takým prípadom sú snehuľky severské, ktorých krásne foto sa podarili Michalovi Klátikovi na Liptove.

Snehuľky severské sú na Slovensku pozorované len vzácne. Prilietajú k nám až z ďalekej tundry. Dá sa však očakávať, že ich skutočný počet bude na Slovensku vyšší a to preto, že len málokto z ornitológov či birdwatcherov systematicky v zimnom období kontroluje na prvý pohľad nehostinné polia, lúky a ďalšie biotopy. O to viac cenné je každé pozorovanie, foto či údaj o týchto vzácnych severských spevavcoch.

When this happens, it’s usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can see it or it’s been deleted. Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *