TENTO VÍKEND BUDE MEDZINÁRODNÉ SČÍTANIE VODNÉHO VTÁCTVA. SČÍTAVAŤ SA BUDE AJ NA HORNOM PODUNAJSKU, OSTÁVA EŠTE ZOPÁR VOĽNÝCH ÚSE…

TENTO VÍKEND BUDE MEDZINÁRODNÉ SČÍTANIE VODNÉHO VTÁCTVA. SČÍTAVAŤ SA BUDE AJ NA HORNOM PODUNAJSKU, OSTÁVA EŠTE ZOPÁR VOĽNÝCH ÚSEKOV, KTO BY STE SA CHCEL PRIDAŤ, MÔŽETE SA NÁM OZVAŤ.

Horné Podunajsko patrí medzi najvýznamnejšie zimoviská vodného vtáctva v strednej Európe. Preto sa každoročne snažíme sčítať naozaj široké spektrum lokalít. Aj tento rok by sme radi mali sčítavateľov na celom Váhu, Malom Dunaji a hlavne Dunaji, aby sme mali ucelenú predstavu o zimujúcom vtáctve a mali tak spoľahlivé poznatky použiteľné nielen pre ochranu prírody. Zatiaľ sa však nikto neprihlásil na 4 úseky Dunaja (vyznačené väčším červeným symbolom) a ďalšie úseky Čiernej vody (červený symbol).

Ak by ste niekto z ornitológov, birdwatchrov boli z uvedených oblastí, v ktorých sú na mapke umiestnené červené symboly, a mali ste chuť sa zapojiť, ozvite sa nám prosím, sčítanie daných lokalít veľmi pomôže. Sčítavať je možné do 23.1.2022, vrátane. Veľká vďaka všetkým a rovnako vďaka všetkým, ktorí sa už chystáte.

Všetkým prajeme pekné počasie a snáď nebude núdza aj o pekné pozorovania.

Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *