TAM, KDE KONČÍ AKCIA SITO, ZAČÍNA AKCIA ADVENT🎄⛄️🎁 ➡Odbor dopravnej polície Prezídia Policajného zboru vyhlásil v rámci vykonáv…

TAM, KDE KONČÍ AKCIA SITO, ZAČÍNA AKCIA ADVENT🎄⛄️🎁

➡Odbor dopravnej polície Prezídia Policajného zboru vyhlásil v rámci vykonávania dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky dopravno – bezpečnostnú akciu ADVENT, ktorá začne 1. decembra a potrvá celý mesiac.

👮👮‍♀️Viac dopravných, poriadkových a železničných policajtov bude v teréne aj počas vianočných sviatkov, teda od 24. do 26. decembra a tiež 31. decembra.

❗Každé krajské riaditeľstvo Policajného zboru naplánuje dopravno-bezpečnostnú akciu s ohľadom na miesta a časy, kedy najčastejšie dochádza k tragickým dopravným nehodám a aj tým pod vplyvom alkoholu.

✅Každý štvrtok, piatok, sobotu a nedeľu sa policajti zamerajú v rámci kontroly najmä na miesta väčšej koncentrácie osôb, ako sú bary, pohostinstvá a diskotéky. Posvietia si najmä na zisťovanie požitia alkoholu u vodičov motorových a nemotorových vozidiel, čiže aj kolobežkárov a cyklistov, tiež na kontrolu dodržiavania spôsobu jazdy (predchádzanie), rýchlosti a povinnosti vodiča (zákaz obsluhovať mobil za jazdy). Neujde im ani to, či chodci dodržiavajú svoje zákonné povinnosti.

⛄️🎁December je čas, keď sa každý intenzívnejšie začne pripravovať na vianočné sviatky, aby dni zhonu mohli vystriedať sviatky pokoja. Pri tejto príležitosti vyzývame občanov k zvýšenej opatrnosti a vzájomnej tolerancii, spomaľte nielen na cestách, aby sme spoločne mohli prežiť sviatočné dni v pokoji a predovšetkým s rodinami.

❗Polícia bude aj počas sviatkov vykonávať nepretržitý výkon služby, bude pomáhať a chrániť, v prípade potreby sa môžu občania kedykoľvek na políciu s dôverou obrátiť.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *