Tábor pre siroty

TÁBOR PRE SIROTY PO UKRAJINSKÝCH POLICAJTOCH 🇺🇦

POMÁHAME ZMIERŇOVAŤ ŤAŽKÚ SITUÁCIU DETÍ Z UKRAJINY

Vojnou na Ukrajine sú mimoriadne postihnuté práve deti. Mnohé prišli počas konfliktu nielen o zdravie, pocit bezpečia, strechu nad hlavou, ale aj o rodičov. Sirotami ostali aj deti našich kolegov – ukrajinských policajtov.

Ministerstvo vnútra, v snahe napomôcť deťom prekonať ťažké obdobie, sa zapojilo do humanitárneho projektu SI V MOJOM SRDCI. Na Zemplínskej Šírave zriadili terapeutický tábor pre ukrajinské deti policajtov z vojnových zón.

16 detí vo veku 8 až 14 rokov, pod gesciou Úradu Ekumenickej pastoračnej služby Ministerstva vnútra SR dostali počas pobytu odbornú psychologickú podporu, no užili si aj program, ktorý im pripravili policajti a hasiči, vrátane ukážok služobných koní, psov a štvorkoliek z hranice.

Partnerom projektu na ukrajinskej strane bol Celoukrajinsky odborový zväz štátnej polície. Okrem Úradu ekumenickej pastoračnej služby MV SR boli do projektu zapojení aj RE-MI-DIA, n. o., Evanjelická cirkev a. v. na Slovensku.

Finančne prispel aj Človek v ohrození, n.o. a Reformovaná kresťanská cirkev na Slovensku.

Veríme, že tábor pomôže prekonať bolestnú životnú traumu ukrajinských detí a prispeje k celkovému zlepšeniu ich zdravia.

https://www.vpnpu.com.ua/ozdorovylysia-i-vidpochyly-zi-slovachchyny-povernulysia-dity-politseyskykh/

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02WmLKz43tYQ1JwPfQxfCrA2jvjVTYthvqbUwSV1YaApjij7VBqJYJjScrYifVo27Hl&id=100064674433139

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *