ŠTUDIJNÁ CESTA ODBORNÍKOV Z MS SR V PRAHE Počas prvého júnového týždňa sa predstavitelia MS SR zo Sekcie trestného práva, odbor…

ŠTUDIJNÁ CESTA ODBORNÍKOV Z MS SR V PRAHE

Počas prvého júnového týždňa sa predstavitelia MS SR zo Sekcie trestného práva, odbor kriminológie, zúčastňujú pracovnej cesty na Institut pro kriminologii a sociální prevenci (IK SP) v Prahe.

V úvodný deň prítomných pozdravil štátny tajomník MS SR Peter Sepeši, ktorý spoločne s kolegami prezentoval vznik a ciele odboru kriminológie na MS SR. Vyjadril uznanie a rešpekt českým kolegom, ktorí viac ako 60 rokov (30 rokov aj v rámci bývalého Československa) uskutočňujú kriminologický výskum v rôznych oblastiach trestnej politiky, aby pomáhali spoločnosti pri tvorbe novej legislatívy a tiež pri vyhodnocovaní tej, ktorá je platná.

Hodnotné výsledky výskumov Inštitútu sa premietajú aj do dôvodových správ k zákonom, sú citované aj vo významných odborných koncepčných materiáloch či rozhodnutiach súdov. Využívajú sa aj na vzdelávacie účely. Na zahraničnej ceste sa zúčastnili aj generálny riaditeľ Sekcie trestného práva Richard Sviežený, za odbor kriminológie poverená riaditeľka Emília Halagová a kriminológ Rudolf Pilarčik.

Okrem odborných poznatkov nadobudnutých z kriminologických výskumov, ktoré prezentuje IK SP, zástupcovia MS SR diskutujú o možnosti začať rozvíjať partnerskú spoluprácu spoločnými komparačnými výskumami alebo projektovým zadaním, ktorých vedecké výstupy budú tvoriť podklady pre tvorcov legislatívy pri nastavovaní trestnej politiky na Slovensku.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo spravodlivosti SR on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *