SOLIDARITA – TO NIE SÚ IBA PRÁZDNE GESTÁ, ALE JADRO TRANSATLANTICKÉHO SPOJENECTVA 🇸🇰🤝🏻🇳🇱 🪖 V prípade holandského príspevku do v…

SOLIDARITA – TO NIE SÚ IBA PRÁZDNE GESTÁ, ALE JADRO TRANSATLANTICKÉHO SPOJENECTVA 🇸🇰🤝🏻🇳🇱

🪖 V prípade holandského príspevku do vznikajúcej mnohonárodnej bojovej skupiny NATO na Slovensku v podobe personálu a tiež moderného systému protivzdušnej obrany Patriot to platí dvojnásobne.

👔 Práve slovensko-holandská obranná spolupráca, príležitosti na jej rozvoj, ale aj bezpečnostná situácia v Európe či aktuálne procesy v transatlantickom partnerstve boli nosnými témami spoločnej diskusie ministra obrany SR Jaroslava Naďa a ministerky obrany Holandského kráľovstva Kajsi Ollongrenovej.

🌐 Obaja lídri si zároveň vymenili pozície súvisiace s nadchádzajúcim samitom NATO, ktorý bude vzhľadom na zásadnú zmenu bezpečnostného prostredia v Európe, spôsobenú ruskou agresiou na Ukrajine, jedným z najdôležitejších za posledné roky.

#mosr #slovensko #holandsko #WeAreNATO #spojenec

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.