SENIORI SPOZNÁVAJÚ OKOLIE🚶‍♂️🚶 Členovia Denného centra 1 si v stredu 22. júna dopriali dlho odkladanú vychádzku na Hrubý breh. O…

SENIORI SPOZNÁVAJÚ OKOLIE🚶‍♂️🚶
Členovia Denného centra 1 si v stredu 22. júna dopriali dlho odkladanú vychádzku na Hrubý breh. Od denného centra na ulici Pod záhradami, ulicami Tulipánová, Plachého, Švábsky vrch, Jezuitské lesy prišli až na hradisko Hrubý breh.
Vedúci vychádzky poskytol informácie o archeologicky doloženej existencii hradiska, upozornil na obranne valy a pozostatky murovanej vstupnej brány do hradiska (Podľa knihy Dúbravka moja, Tvoja, naša, Vaša). Ako povedala Marta Pavlakovičová: “Lepšie raz vidieť, ako desaťkrát čítať.“
Oddýchli sme si a vylovili sme dajaké občerstvenie z našich ruksakov. Potom sme si pozreli vchod do medzivrstvovej jaskyne, v ktorej kedysi dúbravské ženičky ťažili drsný piesok, na umývanie riadu v prešporských domácnostiach. Po ceste domov, sme sa zastavili v Tavarikovej kolónii, pri soche Panny Márie a keďže počasie prialo, dobre nám padlo pivko po peknej vychádzke.

Autor správy, foto a správu publikoval Dúbravka – mestská časť Bratislavy on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.