Rekonštrukcia cesty cez Pezinskú babu

🚧 TAKTO REKONŠTRUUJEME CESTU CEZ PEZINSKÚ BABU
Práce na ceste II/503 medzi Pezinkom a Pernekom sú v plnom prúde. Opravujeme úsek cez horský priesmyk v dĺžke 7,4 km. Využívame pri tom modernú technológiu recyklácie za horúca na mieste.

ČO ROBIA NAŠI CESTÁRI?
🔸 lokálne frézovanie povrchu cesty
🔸 úprava pozdĺžneho a priečneho sklonu vozovky do požadovaného tvaru
🔸 na upravenom povrchu vozovky príde k zhodnoteniu konštrukčných vrstiev vozovky s použitím technológie recyklácie za horúca na mieste
🔸 pôvodnú obrusnú vrstvu vozovky doplníme o požadované komponenty (podrvené kamenivo, asfaltové spojivo)
🔸 rozpojená vrstva bude opätovne spracovaná
🔸 súčasne sa položí nová asfaltobetónová vrstva vozovky z odolnejších modifikovaných asfaltov
🔸 vodorovné značenie

♻️ ČO JE RECYKLÁCIA ZA HORÚCA NA MIESTE?
Ide o nízkoodpadovú technológiu, pri ktorej dochádza k reprofilácii a kvalitatívnemu vylepšeniu existujúcej asfaltovej vrstvy. Zároveň sa súčasne kladie aj nová vrchná časť vozovky, na ktorej nevznikajú povrchové škáry, čím sa ušetria náklady na spoje jednotlivých vrstiev.

Výhodou tejto metódy je nízka ekonomická a časová náročnosť opravy povrchu vozovky, či predĺženie životnosti asfaltového krytu. Má aj priaznivý vplyv na životné prostredie, nakoľko šetrí surovinové zdroje, energie a znižuje objem odpadov. Toto všetko sa potom prenáša aj do zvýšenia komfortu jazdy a bezpečnosti účastníkov cestnej premávky. Nie je však použiteľná všade, je možné ju aplikovať len v extraviláne a tam, kde to dovoľuje únosnosť podložia.

⏱ AKO DLHO POTRVÁ REKONŠTRUKCIA CESTY?
Práce potrvajú do júna a budú realizovať ako pohyblivé pracovisko s čiastočnou uzávierkou dopravy v polovičnom profile cesty s riadením dočasnou cestnou svetlenou signalizáciou.

Ďakujeme za trpezlivosť. Robíme to pre váš väčší komfort a vyššiu bezpečnosť.

Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *