POMOC VYPLATÍME PESTOVATEĽOM BEZ TOHO, ABY SI O ŇU MUSELI ŽIADAŤ ☝️ Mimoriadnu pomoc za straty spôsobené zvýšeným dovozom pšeni…

POMOC VYPLATÍME PESTOVATEĽOM BEZ TOHO, ABY SI O ŇU MUSELI ŽIADAŤ ☝️

Mimoriadnu pomoc za straty spôsobené zvýšeným dovozom pšenice z Ukrajiny vyplatíme pestovateľom ✅ AUTOMATICKY. PPA – Pôdohospodárska Platobná Agentúra na to využije evidenciu plôch v integrovanom administratívnom a kontrolnom systéme (IACS), na ktorých sa v roku 2022 pestovala pšenica.

Poľnohospodárov tak odbremeníme od povinnosti podávať si novú žiadosť. 👍

V praxi to znamená, že PPA bude vyplácať minimálne 38,42 eur/ha každému poľnohospodárovi – pestovateľovi pšenice, ktorý riadne zaevidoval plochy, na ktorých v roku 2022 pestoval pšenicu v systéme IACS, ak tento poľnohospodár zároveň podal žiadosť o priame podpory na plochu za kalendárny rok 2023.

Prostriedky na mimoriadnu podporu poskytla vo výške 🇪🇺 5,2 milióna eur EÚ, štátny rozpočet zvýšil túto podporu o maximálne povolených 200 %, teda prispel výškou 🇸🇰 10,52 milióna eur.

PPA plánuje vydávať rozhodnutia koncom septembra 2023 tak, aby boli vyplatené finančné prostriedky do konca decembra tohto roka.

ℹ Podrobnejšie o podmienkach poskytnutia pomoci: https://bit.ly/45XtV1z

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *